en

Yönetim Kadrosu

Murat Karadut (Yönetim)

Murat KaradutMurat Karadut 1969 yılında doğdu. İlk , orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamlayıp 1992 yılında lisans öğrenimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Makina Mühendisi olarak bitirdi. 1993 – 2009 yılları arasında, son 7 yılı genel müdür olmak üzere toplam 16 yıl Sabancı Holding kuruluşu olan BOSSA TAŞ de farklı pozisyonlarda sorumluluklar aldı. Tekstil sektöründeki faaliyetlerine 2009 yılında Mısır da kurulan DNM TEKSTİL Sanayi ve Ticaret A.Ş’de Şirketin kurucu ortağı ve CEO su olarak devam etti.

Murat Karadut, 2012 yılında  kurmuş olduğu TM Petrokimya San. ve Tic. A.Ş. ile hammadde açısından neredeyse tamamıyla dışa bağımlı olan başta plastik sanayi olmak üzere, izolasyon, beyaz ve kahverengi eşyalar, otomativ ve tekstil sanayinin ihtiyacı olan hammadeleri farklı ülkerlerden ithal ederek Türkiye’de satış ve dağıtımını yapmaktadır.

Gelişen Türkiye ekonomisiyle birlikte artan enerji ihtiyacı nedeniyle enerji teknolojilerinin gelişmeye açık bir alan olduğunu gördü ve 2012 yılı son çeyreğinde Türkiye’de enerji sektörüne mühendislik hizmeti vermek amacıyla kurulmuş olan GENTEK Enerji ve Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ne ortak olarak, yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi. GENTEK Enerji ve Teknolojileri, enerji sektöründe yerli teknolojilerin geliştirilmesi, özellikle termik santral teknolojisinde dışa bağımlılığın azaltılması ve düşük kalorili yerli kömür rezervlerinin kalorifik değerlerini artırarak ekonomiye kazandırılması amacıyla AR-GE ve mühendislik çalışmaları yapmaktadır