en

Grup Firmaları

TM Petrokimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

2012 yılında kurulan TM Petrokimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. petrokimyevi hammaddelerin fiziki ticareti, distribütörlüğü ve uluslararası alanda pazarlanması faaliyetlerini yürütmektedir. TM Petrokimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2013 yılında öncelikle rafine ürünlerin Avrupa, Ortadoğu ve Mısır’dan ithalatı ve diğer petrokimyevi hammaddelerin ihracatı formasyonunda fiziki ticaretin başlıca operasyon merkezlerinden biri olmuştur.

Firmamız Ekim 2012’den bu yana uluslararası ticaret ağıyla ve Ocak 2013’ten itibaren iç piyasadaki varlığını geliştirerek direkt satış ve iç piyasadaki önemli stratejik iş ortaklarının destekleriyle Polimer ürünlerin ( polistren,PVC, polipropilen ve polietilen) ithalat ve distribütörlüğünü gerçekleştirmiştir. TM Petrokimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. sürekli hammade tedariği, nakliye, finansman, lojistik ve depolama hizmetleri sunan bir değer olma yolunda ilerlemektedir.

Blue FZE Dubai

Hem körfez ve asyalı üreticilere yakın olabilmek hem de uluslar arası ticari operasyonları daha etkin yöneterek müşterilerimize hızlı tedarik, uygun lojistik ve maliyet avantajı yaratabilmek amacıyla kurduğumuz BLUE FZE firması TM Petrokimya ile yakın işbirliği içerisinde her geçen gün ticaret hacmini arttırarak sektörde yerini sağlamlaştırmaktadır

Gentek Enerji ve Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Fosil yakıtlı elektrik üretim santrallerine tam servis teknik hizmet sağlayan sonuç odaklı bir mühendislik ve Ar-Ge firmasıdır. Yirmi yılı aşkın bir süredir uluslararası termik santral teknolojileri geliştirme ve projelendirme tecrübelerini Türkiye’ye taşıyarak mevcut termik santrallerin verimlerinin arttırılması, emisyonlarının düşürülmesi ve emre-amadeliklerinin arttırılmasının yanısıra Ar-Ge faaliyetleri ile düşük kaliteli Türk linyitlerini en verimli şekilde elektrik enerjisine dönüştürebilecek ileri teknoloji kömür yakma sistemleri geliştirebilmektedir.

PowerGen Energy Technologies

Dünyanın en büyük termik santral kapasitesine sahip olan Amerika Birleşik Devletlerinde hem kurulu santrallere servis vermek geliştirdiği ileri teknoloji ürünleri satmak hem de sektöründeki teknolojik gelişmeleri pazarın içerisinde yakından takip etmek amacıyla kurulan firmamız Gentek Enerji ile yakın işbirliği içerisinde çalışarak almış olduğu projeleri başarıyla yürütmektedir.